Dostęp testowy do bazy danych statystycznych CEIC

2018-10-24 kategoria: informacja

ciec-logo.png

WEJŚCIE DO BAZY

CEIC Data Manager - to rozwiązanie on-linowe, które pozwala na łatwą nawigację zgrupowanych baz danych CEIC, celem stworzenia szybkich i wnikliwych analiz. Użytkownicy mogą korzystać z zaawansowanych funkcji wyszukiwania, wizualizacji, przetwarzania i pobierania danych.

Bazy danych CEIC Data oferują precyzyjne i aktualne dane makroekonomiczne, sektorowe, finansowo-bankowe i statystyczne wraz z archiwami sięgającymi roku 1946 obejmujące dane z całego świata. Dane te wykorzystywane są przez instytucje zarządzające aktywami, instytucje rządowe, organizacje akademickie i badawcze jak również firmy konsultingowe.

Dane zawarte w bazie CEIC pochodzą z głównych, lokalnych i regionalnych biur statystycznych oraz z głównych organizacji zajmujących się zbieraniem danych dotyczących przemysłu dla wszystkich krajów objętych ochroną.

Baza CEIC to:
  • ponad 3 miliony szeregów czasowych
  • 18 sektorów makroekonomicznych
  • 14 sektorów przemysłowych
  • dane na poziomie regionu i miasta
  • zasięg geograficzny obejmujący 195 krajów

Baza jest dostępna w sieci uczelnianej do 21 stycznia 2019 roku
(bez możliwości dostępu zdalnego spoza sieci dla studentów)​